Konzultace

Vstupní homeopatické vyšetření probíhá výhradně formou rozhovoru - konzultace, na které má každý člověk dostatečný prostor k tomu, aby popsal obtíže, které ho do homeopatické poradny přivedly.

Pro nalezení vhodného homeopatika nestačí pouze název choroby - diagnóza, ale mnohem důležitější je pro homeopata to, jakým způsobem se obtíže projevují u každého konkrétního člověka. Jsou pro něj důležité Vaše pocity, pokud máte bolesti, zajímá ho "jak Vás to bolí", kde přesně, kdy popřípadě čím se Váš stav zlepšuje nebo naopak zhoršuje, zajímá se o to, kdy se Vaše obtíže objevily poprvé, co jim předcházelo, zajímá ho Váš spánkový režim i to, jaké máte chuťové preference, jaká je Vaše adaptabilita na vnější podmínky a mnoho dalších, zdánlivě spolu nesouvisejících věcí.

Dětičky - rozhovor probíhá s doprovázejícím rodičem i s dítětem (pokud se nejedná o nemluvně :o) ). V tomto případě jsou pro homeopata důležité i takové informace jako například průběh těhotenství, porod, období laktace, dentice, celkový vývoj, jak probíhal nástup do školky apod. Proto je vhodné, aby si maminka (obzvlášť, pokud má dětiček víc) před návštěvou poradny tyto informace vybavila.

Není potřeba předem vyplňovat žádný dotazník, výše uvedené příklady slouží jen k přiblížení toho, jak homeopaté pracují. Pro každého člověka představuje rovinu zranitelnosti něco jiného a záleží na vzájemné interakci mezi pacientem a homeopatem, aby společně odkryli to, co je důležité. Zkrátka, každý člověk, ať už se jedná o dítě nebo o dospěláka je jedinečný a s tímto přístupem homeopat na své klienty nahlíží, neboť tato jedinečnost je klíčem k nalezení vhodného homeopatika.

 

Pozn.: homeopatie nenahrazuje zdravotní péči, homeopatie není zdravotní služba ve smyslu Zákona o zdravotních službách (372/2011 Sb.), zejména §2


MOTTO

"Omnia sponte fluant absit violentia rebus." (Vše ať plyne volně, bez násilného působení.)

(J.A.Komenský)